HANDLETTERING WORKSHOP

Cože? Handlettering? Co je to? No, pokud to nevíte, tak určitě přijďte na workshop. Jestli máte rádi písmo a na kaligrafii si zatím netroufáte, uvidíte, že malovat/kreslit ručně písmena vás bude fakt bavit.

 

H a n d l e t t e r i n g  je laicky řečeno malování písmen za účelem vytvoření malého uměleckého díla. Pokud vám na mysl vyvstalo české slovo písmomalířství, tak ho z mysli zas nechte odplout. Handlettering není úplný ekvivalent českému písmomalířsví, i když tam najdeme společné prvky. Handlettering se pohybuje někde mezi písmomalířsvím, kaligrafií a typografií. Říká se, že obrázek vydá za tisíce slov. Handlettering je sice text, ale zároveň i obrázek. Takže zabijeme dvě mouchy jednou ranou.

 

Naučit se vytvářet opravdu okulibé a dispozičně správné obrázky vyžaduje docela dost různých dovedností, proto jsem workshop rozdělila na dva, a to pro začátečníky a pokročilé.

 

Na workshopu 1 se spolu krátce seznámíme s anatomií písma a uděláme si výčet základních typů písma. K tomu, abychom s písmem mohli pracovat jako s uměleckým materiálem, mu přece jen musíme trošku rozumět. Základní znalosti vám pomohou při tvorbě textu vybírat a kombinovat druhy písma tak, aby byl text čitelný, srozumitelný a udělal nakonec onen umělecký dojem. Na tomto workshopu pro začátečníky se naučíme kreslit písmu stíny, potom jak to udělat, aby vznikl 3D dojem, ukážeme si, jaké další prvky, které nejsou písmem samotným, se do textu vkládají, vyzkoušíme si jednoduché sestavení textu.

Základní balíček nejlepších psacích potřeb a občerstvení v ceně.

Délka workshopu 3 hodiny.

DSC00580.JPG

OSTRAVA
26. 11. 2022
14-17hod

DSC00046 (2)
DSC00046 (2)
press to zoom
DSC00485
DSC00485
press to zoom
DSC00030
DSC00030
press to zoom
IMG_7182.GIF
IMG_7182.GIF
press to zoom
maly
maly
press to zoom
male_veci
male_veci
press to zoom
mockup
mockup
press to zoom
addair
addair
press to zoom
tomasbata
tomasbata
press to zoom