Najdete mne na
Please reload

  • Facebook Classic
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • RB
štítky

6.7.2017

Na mém starém blogu bývalo mým zvykem sdílet kromě tvoření i nějaké činnosti okolo a tak jsem si řekla, že bych se k tomu mohla aspoň trošičku vrátit. Jak píšu stručně a jasně na svém profilu, můj život má několik hlavních bodů a jeden z nich je i zahrada. 

Zahrada spíše užitková, po které se můžete projít a najíst, ale i užitečná, plná bylinek a nakonec taky trošku na parádu, do vázy pro radost.

Léto je v plném proudu a ačkoli si některé rostlinky daly dost načas, konečně to všude kvete, plodí a roste. A protože jak se říká, až se zima zeptá, co jste dělali v létě, nedá se zahálet a je nutno sbírat, sbírat, sušit a skladovat.

Zahradu stále ještě zakládám. Právě běží její čtvrtý rok a poprvé sklízím diviznu. Je to dvouletka, takže jsem lo...

16.5.2017

Asi jsem se fakt zbláznila, že se pouštím do takového článku. Nicméně si myslím, že bychom se z čistě laického pohledu mohli spolu podívat na to, jaký je rozdíl mezi těmito třemi slovy; typografie, písmomalířství a kaligrafie.

Měla jsem v sobě nějakou vlastní představu, co tyto tři pojmy znamenají pro mne. Takže:

Jak už jsem zmínila mnohokrát, k a l i g r a f i e znamená krásné písmo. Pro mne je kaligrafie písmo psané ručně perem, brkem nebo štětcem, přičemž psané slovo nebo text vytváří určitou formu uměleckého díla. Slovo psané je to, o co tu běží, aspoň v mých mozkových závitech. Spojuje se mi to trošku s malováním (pozor nikoli kreslením). Je tam tah, někdy silný, někdy slabý, každopádně souvislý a navazující. Pokud chcete tvořit kal...

18.4.2017

Moji milí příznivci,

je duben a aprílové počasí jak z encyklopedie se předvádí za našimi okny. Doufám, že mezi deštěm a větrem užíváte teplých slunečních paprsků. Já taky víc a víc chodím na zahradu, sleduju rostoucí byliny, květiny i zeleninu a postupně dosévám, co je ještě třeba. Letos poprvé zkouším artyčok, bob zahradní a meloun. Ty první dva ani nevím, jak chutnají, ale už se to zelená a já mám z novinek radost.

Mám teď za sebou trošku rušnější období. Byla jsem na jarmarku v Praze, v Havířově, byly hned 4 kurzy a do toho svatební poptávky i jiné zakázky. Je to opravdu pestré a plné života, právě jako ono jaro. Je nejvyšší čas objednat nějakou letní dovolenou.

Jak už to každý rok bývá, vždycky se mezi tvořivou prací objeví jedna velm...

22.3.2017

Předminulý víkend proběhl v Praze dvoudenní jarmark ručně dělaných výrobků Fleroffline 2017. Zhruba 110 prodejců z portálu Fler.cz přivezlo svoje výrobky do nově zrekonstruované haly C na Balabence a přitáhlo na tento výjimečný trh stovky zvědavých pražanů. Vlastně ani nevím, jak se mi povedlo se mezi tyto vyvolené dostat, ale jsem moc ráda, že jsem tam byla a že jsem mohla tváří v tvář poznat a prohodit pár vět s jinými prodejci, které člověk právě z Fleru zná, se kterými si tu a tam něco napíše přes komentáře nebo Facebook. Je moc fajn vidět mnohé ručně dělané věci na živo a hlavně sdílet zkušenosti toho, řekněme si upřímně, trochu šiblého uměleckého života.

Můj záměr byl fotit a dokumentovat trošku víc než je u mn...

12.1.2017

Není to moc obvyklé začínat nový rok recenzí místo předsevzetí, ale tak to vyšlo, tak co už.

Rozhodla jsem se v krátkosti sepsat moje dosavadní zkušenosti s kaligrafií, které řekněme si upřímně nejsou moc bohaté, ale co vím, to klidně napovím. Navíc jsem účastníkům všech kurzů slíbila různé odkazy a tipy při koupi materiálu apod. a dotazy tohoto tématu neustávají, takže krátký příspěvek na blogu určitě poslouží.

Na psaní kaligrafie budete potřebovat různá udělátka. Záleží, kolik do toho chcete investovat. Pokud chcete vážně začít cvičit psaní, ale moc utrácet nechcete, budete potřebovat zhruba toto:

- násadku 

- hrot

- tuš nebo inkoust

- tužku

- pravítko

- gumu

- papír

Mimochodem každý účastník kurzu právě takové základní vybavení ode mne dostáv...

20.12.2016

Před vánočním finišem již tradičně visačky na dárky ode mne zdarma.

VYTISKNOUT.

 VYSTŘIHNOUT

 PRODĚROVAT

 POPSAT A UVÁZAT

BALENÍ ZDAR!

A pokud Vás mrzí, že neumíte tak pěkně psát a rádi byste se to naučili, přihlašte se ke mně na kurz.

6.12.2016

Tak mám za sebou první dva kurzy kaligrafie a říkala jsem si, že by stálo za to, o tom napsat krátký příspěvek. Trošku mi to trvalo, ale hlavně, že jsem se k tomu dostala.

Především chci moc poděkovat všem, kteří se nadchli pro psaní a přišli si zkusit vrátit se do školních lavic k něčemu, co se dá velmi blízko přirovnat sezení nad písankou. Čtrnáct odhodlaných krasopisců je na začátek víc než dobrý start, myslím.

Bylo mi potěšením, že jsem strávila pár hodin v přítomnosti nejen několika známých, přátel, sousedů, ale i úplně nových tváří. Malou chvíli jsme si povídali o psaném písmu, o stylu copperplate a především o jeho použití v dnešní době, neboť navzdory počítačovému a virtuálnímu světu v posledních letech roste poptávka po písmu ru...

19.10.2016

O prázdninách mne potkala - naštěstí jen - jedna nemilá věc. Pracovala jsem na svatebním oznámení na míru pro svatbu, jenž se má konat o Vánocích. Ačkoli byla klientka
s dokončenou prací spokojená, ačkoli jsme si předem dohodly podmínky o ceně, nakonec
s poptávky vycouvala, že si to prostě rozmyslela a mně zůstala na stole neuhrazená práce. Ano, namíchlo mne to, ale člověk se pořád učí a držet si vztek ještě nikomu nepomohlo.

Nevím, kolik bude nakonec času tvořit nové návrhy na vánoční přání a tak jsem se rozhodla, že neupotřebený svatební design použiju právě na vánoční přání. Když bude předvánoční shon moc hektický, budu mít v obchůdku aspoň jednu novinku.

5.10.2016

Všichni říkají, že videa jsou stále více oblíbenější napříč celým internetovým světem, a tak se budu snažit pro vás  nějaká tu a tam tvořit. Takže třeba i nějaký návod.

27.9.2016

Přístup ke kaligrafii má jistě každý z nás jiný. Někomu se líbí, někomu je fuk. Někdo se stresuje už jen myšlenkou, že by měl rukou psát a někdo se těší, že se u psaní zklidní a odpočine si. Každopádně poslední dobou dostávám dotazy na pořádání kurzu kaligrafie stále častěji, a tak jsem se rozhodla, že tu hozenou rukavici vezmu jako výzvu.

Kaligrafie je velmi široké spektrum stylů písma i psaní. Není možné na jednom kurzu účastníky naučit všechno a ještě k tomu pořádně. Vlastně se sama ani necítím, že bych to uměla tak pořádně, abych to mohla vyučovat. Ale jsem si jistá, že kurz vám může pomoci položit základy novému koníčku a přinejmenším se zlepšíte ve stylu vlastního psaní a bude vás bavit psát cokoli. Možná v psaní objevíte kou...

Please reload

WALLPAPER

ke stažení

zdarma

Vítejte na blogu!

© 2020 Renáta Gebauerová. renata@gebauerova.com                                                                                                                    

  • Facebook - Renchinchay
  • Instagram - Gebauerová
  • Google+ - Renáta Gebauerová
  • LinkedIn - Renáta Gebauerová
  • Pinterest - Renchinchay