Najdete mne na
Please reload

  • Facebook Classic
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • RB
štítky

26.3.2020

Rozhodla jsem se v krátkosti sepsat moje dosavadní zkušenosti s kaligrafií, které řekněme si upřímně nejsou moc bohaté, ale co vím, to klidně napovím. Navíc jsem účastníkům všech kurzů slíbila různé odkazy a tipy při koupi materiálu apod. a dotazy tohoto tématu neustávají, takže krátký příspěvek na blogu určitě poslouží.

Na psaní kaligrafie budete potřebovat různá udělátka. Záleží, kolik do toho chcete investovat. Pokud chcete vážně začít cvičit psaní, ale moc utrácet nechcete, budete potřebovat zhruba toto:

- násadku 

- hrot

- tuš nebo inkoust

- tužku

- pravítko

- gumu

- papír

Mimochodem každý účastník kurzu právě takové základní vybavení ode mne dostává.

NÁSADKA

Násadka je něco jako tělo pera, které držíte v ruce. Do ní se vkládají hroty, takže...

16.5.2017

Asi jsem se fakt zbláznila, že se pouštím do takového článku. Nicméně si myslím, že bychom se z čistě laického pohledu mohli spolu podívat na to, jaký je rozdíl mezi těmito třemi slovy; typografie, písmomalířství a kaligrafie.

Měla jsem v sobě nějakou vlastní představu, co tyto tři pojmy znamenají pro mne. Takže:

Jak už jsem zmínila mnohokrát, k a l i g r a f i e znamená krásné písmo. Pro mne je kaligrafie písmo psané ručně perem, brkem nebo štětcem, přičemž psané slovo nebo text vytváří určitou formu uměleckého díla. Slovo psané je to, o co tu běží, aspoň v mých mozkových závitech. Spojuje se mi to trošku s malováním (pozor nikoli kreslením). Je tam tah, někdy silný, někdy slabý, každopádně souvislý a navazující. Pokud chcete tvořit kal...

20.12.2016

Před vánočním finišem již tradičně visačky na dárky ode mne zdarma.

VYTISKNOUT.

 VYSTŘIHNOUT

 PRODĚROVAT

 POPSAT A UVÁZAT

BALENÍ ZDAR!

A pokud Vás mrzí, že neumíte tak pěkně psát a rádi byste se to naučili, přihlašte se ke mně na kurz.

5.10.2016

Všichni říkají, že videa jsou stále více oblíbenější napříč celým internetovým světem, a tak se budu snažit pro vás  nějaká tu a tam tvořit. Takže třeba i nějaký návod.

20.6.2016

Vytváření svatebních oznámení je vskutku plné zajímavých okamžiků.

Mám za sebou tvorbu oznámení pro česko-běloruskou svatbu a říkám to upřímně, s azbukou jsem se zapotila. Najít vhodné písmo v cyrilici, aby sedělo do oznámení, líbilo se nevěstě a mělo všechny znaky dobře, byla taková nečekaná fuška, že jsem nakonec jména psala ručně perem, ačkoli jsem původně v zadání s kaligrafií nepočítaly.

Takže zkušenost skvělá, nevěsta trpělivá a výsledek výborný.

Při aranžování oznámení pro fotografii jsem na zahradu zaběhla pro nějaké květy a žádné kromě chrp se mi tam nehodily. Jaké milé překvapení to bylo, když mi nevěsta prozradila, že je chrpa národní symbol Běloruska. Tak to mi udělalo opravdu radost. 

25.5.2016

Když jsem poprvé slyšela slovo Santorini, představila jsem si Itálii. Ale jaképak to překvapení, když mi mapy ukázaly krásný řecký ostrov.

 

Ostrov Santorini bude místem svatby Nikoly a Ondřeje, kteří mne kontaktovali s přáním, abych jim vytvořila svatební oznámení v námořnickém stylu. A tak se mi na stole zas vyměnily barvy a pustila jsem se do bílé a modré svatební sady doplněné stříbrem.

 

 

Svatební oznámení je celé psané ručně stříbrnou tuší na modrém kartonu. Bílou obálku zdobí jména nevěsty a ženicha psané modrým inkoustem. Pozvánku na párty jsme vymysleli tištěnou, ale proužky a písmo jsem předem namalovala a napsala rovněž ručně.

 

 

 

 

Please reload

WALLPAPER

ke stažení

zdarma

Vítejte na blogu!

© 2020 Renáta Gebauerová. renata@gebauerova.com                                                                                                                    

  • Facebook - Renchinchay
  • Instagram - Gebauerová
  • LinkedIn - Renáta Gebauerová
  • Vimeo video Gebauerová