Duben - ještě tam budem

April 18, 2017

Moji milí příznivci,

 

je duben a aprílové počasí jak z encyklopedie se předvádí za našimi okny. Doufám, že mezi deštěm a větrem užíváte teplých slunečních paprsků. Já taky víc a víc chodím na zahradu, sleduju rostoucí byliny, květiny i zeleninu a postupně dosévám, co je ještě třeba. Letos poprvé zkouším artyčok, bob zahradní a meloun. Ty první dva ani nevím, jak chutnají, ale už se to zelená a já mám z novinek radost.

 

 

 

Mám teď za sebou trošku rušnější období. Byla jsem na jarmarku v Praze, v Havířově, byly hned 4 kurzy a do toho svatební poptávky i jiné zakázky. Je to opravdu pestré a plné života, právě jako ono jaro. Je nejvyšší čas objednat nějakou letní dovolenou.

 

 

Jak už to každý rok bývá, vždycky se mezi tvořivou prací objeví jedna velmi netradiční poptávka. Není tomu jinak ani letos a já mám před sebou úkol nelehký, ale upřímně řečeno opravdu vzrušující, a to nakreslit a sepsat rodokmen. Požádala mne o to dlouholetá kamarádka. Zatímco teprve sedím nad skicou a rozvažuju, jakým stylem a způsobem rodokmen zpracovat, už mne to v něčem chytilo. Vždyť má člověk před sebou kus historie spousty lidí a rodin. Mám zpracovat 8 generací. Nějaké tipy kolem zhotovení už pomalu přicházejí, a tak myslím, že až ho dokončím, určitě se podělím o další emoce, které očekávám po celou dobu jeho tvorby.

 

Mimochodem dostala jsem nabídku na spolupráci s docela známou firmou, která poskytuje a tiskne novoročenky. K uzavření smlouvy však nedošlo, protože se rozcházely moje i jejich představy o vymezení licence na designy, které ode mne chtěli koupit. Nakonec mne to ani nemrzelo, protože jsem měla radost, že jsem ze svých hodnot prostě neuhla. I neuzavření zakázky tak pro mne znamená docela významnou zkušenost.

 

Nejbližší dva další kurzy kaligrafie v Ostravě jsou 20. 5. 2017 a pak další dva v Praze až 3. 6. 2017. Volná místa zatím jsou, tak pokud máte zájem, neváhejte a přihlašte se. Na mých stránkách je ke každému z nich přihláška. Z vaší strany byly dotazy na kurz pro pokročilé, tedy KAPITÁLKY. Určitě s ním počítám, ale ti, kdo se ho chtějí účastnit, musí pilně cvičit a psát, protože bez dobře zvládnutých základů se dál jít nedá. Můj hrubý odhad je, že se bude konat až v září.

 

21. 5. 2017 se v Ostravě v Trojhalí Karolina koná akce s názvem KOMPOT. Budu tam. Podrobněji o akci napíšu později.

 Na posledním kurzu v Ostravě jsem mluvila o tom, že chystám ještě jeden kurz, který bude tentokrát zaměřený na handlettering, ale to hodně předbíhám, o tom až příště. Nezapomeňte, že je na FB skupina Krasopis nás baví, které jsou nebo mohou být členy všichni, kdo prošli mým kurzem. Pokud jsem Vás ještě nepřidala, ozvěte se nebo požádejte o přijetí a já Vás potvrdím.

 

A protože se pořád učím dělat jakýsitakýsi marketing, došlo i na něco, co mi není moc blízké, ale co je v tom online světě tak nějak nutné. Nechala jsem si udělat nové fotky na web, aby jste všichni vlastně věděli, kdo vám píše. Moje velké díky za trpělivost patří Honzovi Kubišovi. Kdo máte zájem o rodinné nebo svatební focení, určitě se na něj obraťte. Já si dám od vlastního focení pokoj zas tak na deset let. :)

 

Mějte se jarně a pište, hlavně pomalu.

 

 

Please reload

poslední příspěvky

July 6, 2017

Please reload

štítky
Please reload

najdete mě na
  • fler
  • Facebook Classic
  • Pinterest Social Icon

© 2020 Renáta Gebauerová. renata@gebauerova.com                                                                                                                    

  • Facebook - Renchinchay
  • Instagram - Gebauerová
  • Google+ - Renáta Gebauerová
  • LinkedIn - Renáta Gebauerová
  • Pinterest - Renchinchay