Poohlédnutí

December 6, 2016

Tak mám za sebou první dva kurzy kaligrafie a říkala jsem si, že by stálo za to, o tom napsat krátký příspěvek. Trošku mi to trvalo, ale hlavně, že jsem se k tomu dostala.

 

Především chci moc poděkovat všem, kteří se nadchli pro psaní a přišli si zkusit vrátit se do školních lavic k něčemu, co se dá velmi blízko přirovnat sezení nad písankou. Čtrnáct odhodlaných krasopisců je na začátek víc než dobrý start, myslím.

 

 

Bylo mi potěšením, že jsem strávila pár hodin v přítomnosti nejen několika známých, přátel, sousedů, ale i úplně nových tváří. Malou chvíli jsme si povídali o psaném písmu, o stylu copperplate a především o jeho použití v dnešní době, neboť navzdory počítačovému a virtuálnímu světu v posledních letech roste poptávka po písmu ručně psaném. Hlavní část našeho setkání samozřejmě tvořilo psaní samotné. Začali jsme seznámením s násadkou, hrotem a tuší, pokračovali v nácviku základních tvarů a stačili jsme i pár písmen malé abecedy, která vznikají rozličným spojením právě základních tahů. Naučit se celou abecedu včetně kapitálek je v tak malém časovém rozvrhu nemožné. Ale věřím, že základy byly položeny a bude-li zájem trvat, můžeme se na dalším kurzu věnovat podrobněji právě kapitálkám a napojování písmen.

 

Jsem ráda, že to všechny bavilo, ačkoli o bolavé ruce někdy nebyla nouze. Mám naději, že když ne všichni tak aspoň někteří budou ve cvičeních pokračovat, aby svůj krasopis zdokonalili a budu ráda, když se někdy v budoucnu třeba zase uvidíme na nějakém dalším pokračovacím kurzu kaligrafie.

 

Taky mi dělá velkou radost to, že stále dostávám dotazy, kdy bude další termín na kurz. Opravdu mne velký zájem těší, a proto již nyní před Vánocemi s diářem na rok 2017 na stole plánuji nové termíny. Sledujte prosím dál blog i FB a v případě zájmu se neváhejte přihlásit. Budu se moc těšit.

 

Psaní zdar a hlavně pomalu.

Please reload

poslední příspěvky

July 6, 2017

Please reload

štítky
Please reload

najdete mě na
  • fler
  • Facebook Classic
  • Pinterest Social Icon

© 2020 Renáta Gebauerová. renata@gebauerova.com                                                                                                                    

  • Facebook - Renchinchay
  • Instagram - Gebauerová
  • Google+ - Renáta Gebauerová
  • LinkedIn - Renáta Gebauerová
  • Pinterest - Renchinchay