Kurz kaligrafie

September 27, 2016

 

Přístup ke kaligrafii má jistě každý z nás jiný. Někomu se líbí, někomu je fuk. Někdo se stresuje už jen myšlenkou, že by měl rukou psát a někdo se těší, že se u psaní zklidní a odpočine si. Každopádně poslední dobou dostávám dotazy na pořádání kurzu kaligrafie stále častěji, a tak jsem se rozhodla, že tu hozenou rukavici vezmu jako výzvu.

 

Kaligrafie je velmi široké spektrum stylů písma i psaní. Není možné na jednom kurzu účastníky naučit všechno a ještě k tomu pořádně. Vlastně se sama ani necítím, že bych to uměla tak pořádně, abych to mohla vyučovat. Ale jsem si jistá, že kurz vám může pomoci položit základy novému koníčku a přinejmenším se zlepšíte ve stylu vlastního psaní a bude vás bavit psát cokoli. Možná v psaní objevíte kousek umění. 

 

Na mém prvním kurzu kaligrafie se budeme soustředit na styl písma copperplate, který je běžnému psacímu písmu nejbližší, a proto je vhodný pro jakéhokoli začátečníka. Elegantní nádech písma vzniká použitím tzv. dámského pera (Škoda, že v češtině se ustálil zrovna tento pojem. Vždyť rozhodně nejde čistě o písmo pro dámy), v angličtině jde o "oblique pen" a také přidáváním obloučků a kudrlinek, laicky řečeno. Písmo copperplate je poslední dobou velmi popularizované, ačkoli doznalo pár moderních úprav. A to je to, co se nám moc líbí.

 

Je nutné říci, že kurz má jedno neopomenutelné omezení, a to, že je určen pouze pro praváky. Způsob psaní speciálním perem pro leváky se poměrně liší a jelikož nejsem levák, nejsem zatím schopná dostatečně dobře naučit i tuto možnost.

 

Násadku, hrot, tuš i vhodný papír budu mít pro vás připravené nejen po dobu kurzu, ale můžete si je pak odnést domů a v horlivém psaní pokračovat.

 

Budeme se spolu učit dělat stejnoměrné tahy, které povedou časem i cvikem ke krásným písmenkům a poradím vám, jak tento nový um můžete použít ve váš prospěch, a to při psaní pohlednic, přáníček nebo při tvorbě fotoalb apod. 

Malé občerstvení vám bude k dispozici po celou dobu kurzu.

 

Kurz 6. listopadu 2016. Začátek ve 14 hod. Předpokládaná délka trvání 3-4 hod. 

Místo konání: Plesenská kafrárna, Ostrava Plesná

Cena kurzu 1100 Kč. VYPRODÁNO

 

Kurz 13. listopadu 2016. Začátek ve 14 hod. Předpokládaná délka trvání 3-4 hod. 

Místo konání: Rodinné centrum Martínek Ostrava Martinov

Cena kurzu 1100 Kč. VYPRODÁNO

 

Please reload

poslední příspěvky

July 6, 2017

Please reload

štítky
Please reload

najdete mě na
  • fler
  • Facebook Classic
  • Pinterest Social Icon

© 2020 Renáta Gebauerová. renata@gebauerova.com                                                                                                                    

  • Facebook - Renchinchay
  • Instagram - Gebauerová
  • Google+ - Renáta Gebauerová
  • LinkedIn - Renáta Gebauerová
  • Pinterest - Renchinchay