KURZ KALIGRAFIE

Gotika

Kaligrafie se překládá jako krásné písmo. Krásně psát však lze různým způsobem. 

V tomto kurzu vás Lenka Baroňová naučí psát plochým perem malá písmena gotické abecedy textura.  Toto písmo je velmi dekorativní, ostřeji lomené a vhodné zejména pro psaní titulků pozvánek, popisek a blahopřání. Na konci kurzu nakaligrafujeme barevnými tušemi na speciální papíry osobní kartičku. 

Pro každého účastníka kurzu je přichystán balíček psacích potřeb, vzorníky a další psací drobnosti jako dárek.

Zveme všechny, kteří mají rádi upravené písmo s kouskem historie.

Kurz je vhodný pro dospělé a větší děti (od cca 12 let), lépe pro praváky ale i leváky. Účastníci kurzu píšící levou rukou mají někdy počáteční obtíže, ale kurz také s úspěchem absolvovali.  

V příjemném prostředí ateliéru vás čeká také malé občerstvení.

Kurz trvá 4 hodiny.

Kurz kaligrafie povede odb. as. FMK UTB ve Zlíně M. A. Lenka Baroňová. Studovala na Střední umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti obor grafika (1979‒1983), a na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze dva ateliéry: grafiku‒plakát a knižní kulturu‒písmo (1985‒1991). Věnovala se grafickému designu, v reklamních agenturách i na volné noze. V současnosti se nejvíce zabývá kresbou a kaligrafií. Od roku 2000 pedagogicky působí na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, učí dějiny písma, typografii a kaligrafii. Organizuje přednášky, workshopy, soutěže, vede kurzy kaligrafie pro veřejnost.

OSTRAVA

12. 5. 2018

14,00-18,00

© 2020 Renáta Gebauerová. renata@gebauerova.com                                                                                                                    

  • Facebook - Renchinchay
  • Instagram - Gebauerová
  • Google+ - Renáta Gebauerová
  • LinkedIn - Renáta Gebauerová
  • Pinterest - Renchinchay